• WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img

ČASTÉ DOTAZY

Ano, program je otevřen pouze studentům Vysokých škol nebo škol Vyšších odborných na denním studiu.
Věkové rozmezí pro tento program je 19-29 let.

Mít nalezenou práci ještě před odjezdem je podmínkou.

Jakožto Independent ti doporučujeme využít typů od kamarádů, kteří již mají s programem předchozí zkušenost a mohou ti zaměstnavatele dohodit. Můžeš také zkusit rozeslat životopis a čekat na odezvu zaměstnavatelů.

Jestliže si zvolíš variantu Placement, CCUSA Ti zařídí pracovní pozici se vším všudy, takže předtím než odletíš, budeš přesně vědět, kde budeš pracovat, co tam budeš dělat, kolik si vyděláš a jestli budeš mít zajištěno např. i ubytování apod. Když si vybereš Independent program, tak budeš moci využít naší databáze zaměstnavatelů s volnými místy a přímými kontakty. Tento způsob je vhodný, jestliže jsi zaměřen na konkrétní práci např. v oblasti tvých zájmů nebo budoucí kariéry.

Můžeš si také vybrat třetí možnost – Job Fair. S touto variantou budeš mít možnost pohovořit si s americkým zaměstnavatelem, který přijel do Prahy najmout personál na léto.

 

Ano, mnoho studentů se hlásí na program se svými kamarády, jedná se většinou o Independent program, kde si sami najdete zaměstnavatele a domluvíte podmínky. V rámci Placement umístění ve dvojicích nabízíme u podkategorie Regular. Dále můžeš využít možnosti Job Fair a přímo na veletrhu práce se umístit ve dvojici.
DS2019 formulář je dokument americké vlády, který dovoluje, aby si mohl žádat o J-1 vízum. Tento formulář Ti zajistí právě CCUSA, Tvůj sponzor, poté, co splníš všechny požadavky programu.
Až budeš přihlášen do programu, vše se dozvíš, povedeme Tě na každém kroku. Tvoje místní pobočka Ti vždy včas dá instrukce, co dělat, není se čeho bát.
Ano, k získání J1 Víza musíš přijít na ambasádu, donést všechny potřebné dokumenty a mít uhrazené poplatky.
Můžeš pracovat pouze v rozmezí daných dat, které jsou uvedeny na Work Experience USA DS-2019. Pokud se se zaměstnavatelem domluvíš na novém pozdějším datu ukončení práce, tak je to možné. Maximálně však do 30.9. V takovémto případě je potřeba kontaktovat naši americkou kancelář, která Ti za příslušný poplatek koncové datum prodlouží.
Ano, CCUSA zajišťuje pojištění přesně vytvořené pro tento typ programu, pro mladé cestovatele. Tvoje pojištění musí být zajištěno přes nás od chvíle, kdy vstoupíš na území Spojených Států po celou dobu tvého pracovního víza. CCUSA zprostředkovává účastníkům ECOMONY verzi pojištění, které Ti ve většině případů bohatě vystačí. Je tu i možnost rozšíření na PREMIUM, které rozšiřuje pojistné krytí až o 10ti násobek za pouhých 0,80€/den.
Toto záleží na Tobě. Všichni účastníci programu si vydělají dost na pokrytí jejich vstupních nákladů a živobytí v USA. Otázkou je kolik utratí na cestování a z toho se odvíjí i to, kolik si přivezou domů.
Mnoho ze zaměstnavatelů na Placement programu nabízí ubytování, takže budeš přesně vědět, kde budeš bydlet. Nicméně pokud si zařídíš svoji vlastní práci na Independent programu, budeš si muset také zajistit ubytování. Tvůj zaměstnavatel ale bude určitě mít tipy a rady, kde ubytování shánět, stejně tak CCUSA ti nabídne pomocnou ruku v hledání ubytování.
Ne, je velmi jednoduché potkat někoho, kdo se k Tobě rád přidá. Např. na předodletových setkáních, nebo v práci. Někteří studenti preferují cestovat sami, aby měli větší příležitost potkat se s Američany a poznat nové přátele, což je velkou součástí tohoto programu.
Většina našich účastníků na tomto programu říká, že jejich nájem byl od $80-$ $250 za týden. Ačkoli to může být i více, nebo méně. Vyšší náklady na nájem můžeš očekávat ve velkých městech jako je New York, Boston, Chicago, LA, San Francisco, Miami, Washington DC, atd. nebo v letoviscích jako Nantucket, Martha's Vineyard, the Hamptons, NY.
how to