• CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img

ČASTÉ DOTAZY

DOTAZY NA PODMÍNKY PROGRAMU

Přijati mohou být studenti i nestudenti (pouze jako Camp Counselor) ve věkovém rozmezí je 19 – 30 let. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Jestliže k datu 1.6. nesplňuješ věkový limit, tak nemůžeme tvou přihlášku přijmout. Šance na umístění je minimální a budeme rádi, když se přihlásíš příští rok.

Jakmile jsi v táboře, tak je důležité, abys byl schopný efektivně komunikovat s dětmi a ostatním personálem. Každý pohovor bude z části vedený v angličtině a během něj zhodnotíme tvou angličtinu.

Bohužel, nejpozdější datum odjezdu je 7. června pro Counselory a 15.června pro Support Staff (ojediněle do 20.-25. června). Pokud chce být někdo umístěn až po 15. červnu, tak je potřeba se do programu přihlásit velmi brzy.

Bohužel ne. CCUSA přijímá pouze uchazeče, kteří mohou pracovat minimálně 9 týdnů.

DOTAZY NA PŘIHLÁŠENÍ

K dispozici jsou různé typy prací: kuchyně, prádelna, úklid, údržba, nebo pozice vedoucích jako specialistů, kteří vedou aktivity.
Jestliže chceš být vedoucím, tak musíš mít nějaké zkušenosti. Může se jednat o zkušenosti jako učitel, trenér, babysitting nebo starání se o mladší sourozence.

V České republice hledáme pouze takové vedoucí, kteří mohou na táborech v USA zajišťovat pozice specialistů. Proto je vždy velkou výhodou určitá minulost věnovaná sportu nebo umělecké či výtvarné činnosti.

Jednoznačně. Tábory vždy hledají velké množství instruktorů. Kvalifikace je samozřejmě výhodou ale ne podmínkou. Nepodceňujte své osobní schopnosti. Uvědomte si, že učíte americké děti – nikoliv experty. Praktická zkušenost práce se skupinou dětí je to co vyžadujeme, certifikát je pouze bonus.

CCUSA každoročně pořádá Camp Fair, kde se můžeš osobně setkat se zástupci táborů a je zcela na tobě, o který tábor se budeš ucházet. Tábory, které dorazí, jsou vždy předem známé a můžeš si tak promyslet, který by ti nejvíce vyhovoval.

Ano. V takovémto případě je potřeba se do programu přihlásit včas, abyste se mohli zúčastnit Camp Fairu, kde se můžete o vámi vybraný kemp ucházet společně. Pokud byste Camp Fair nestihli, tak se můžeme pokusit o společné umístění, ale šance jsou o něco nižší.

Čím dříve se přihlásíte, tím dříve budete umístěni a budete vědět kam pojedete. Budete mít více času na přípravu a plánování.

Tábory mohou začínat kdykoliv od 1.května do 30. června - nejčastěji okolo 10. června. Obvykle se do tábora odjíždí den před začátkem práce, který je uveden na smlouvě.

Jestliže neznáš přesná data zkoušek a ukončení ročníku, uveď ta data, kterými jsi si jistý, že stačí na zvládnutí všech zkoušek. Jestliže potom zjistíš, že můžeš i dříve, tak nám to oznámíš a my to změníme ve Tvé přihlášce. Čím dříve jsi k dispozici, tak jsi vhodným uchazečem pro více táborů..

Jsou potřeba dvě reference. Musí být vyplněny na formuláři - CCUSA Reference Questionnaire, který najdeš ve své přihlášce. Reference musí být od osoby, která tě zná déle než 6 měsíců - může to být učitel, trenér, zaměstnavatel, vedoucí na táboře. Nesmí být vyplněny rodinnými příslušníky ani kamarády.

Ano, musíte i tak následovat instrukce a projít přihlašovacím procesem jako ostatní. Dodáte nám zvací dopis do tábora a Vaše přihláška půjde rovnou tam. Musíte se ujistit, že ten tábor je v současnosti ve spolupráci se CCUSA. Jestliže ne, řekni vedení tábora, aby zavolalo do centrály v USA na 1-800-999-2267.

Máme mnoho regionálních zástupců, se kterými můžeš programy probrat. Jsou to zkušení zástupci s vlastními zkušenostmi z našich programů. Také organizujeme meetingy na školách, které můžeš navštívit, na vše se zeptat a shlédnout prezentaci, která obsahuje všechny potřebné informace. Data meetingů najdeš na našem webu a ve FB událostech. Samozřejmě není problém se kdykoli během našich úředních hodin zastavit i přímo u nás v kanceláři, zavolat nám nebo poslat email.

Máme řadu zástupců v různých městech ČR, takže pohovor budeš dělat v nejbližším místě, kde sídlí náš zástupce. Pokud by ti žádné z míst našeho zastoupení nevyhovovalo, tak lze pohovor uskutečnit i přes Skype.
Vzhledem k charakteru programu se zde vyskytují určitá zdravotní omezení s nimiž není možné na programu participovat. CCUSA má mnoho let zkušeností s posíláním mladých lidí na tábory. Během této doby jsme vyvinuli analýzu toho, která omezení jsou a nejsou s prací na táborech slučitelná. Ve všech případech stavíme zdraví a bezpečí účastníků i dětí na první místo. Existují také zdravotní omezení, která u nás nemusí být velkou překážkou, ale v USA je tomu jinak. Naše pojištění nezahrnuje léčbu nemocí vzniklých před odjezdem do USA. V rámci své cesty do tábora budeš muset předložit vyplněný zdravotní formulář od svého praktického lékaře, případně odborného lékaře.

PROGRAMOVÉ OTÁZKY

Náklady na program jsou drženy velmi nízko protože CCUSA si uvědomuje, že vysoké náklady mohou být limitující. CCUSA má kanceláře ve více než 50ti zemích. Nicméně ve všech zemích CCUSA nabízí tu nejlepší cenu, tak aby si každý mohl dovolit pracovat na americkém letním táboře. Každý účastník dostane za svou práci v táboře odměnu. Výše se liší dle věku nebo pozice. Podívej se na tyto odkazy a dozvíš se více. Co dostanešVaše poplatky

Kouření a pití alkoholu je velká překážka a každý tábor má svoji vlastní filozofii a nařízení, která to ošetřují. Na táborech se kouřit ani pít nesmí. Jestliže jsou tyto pravidla porušena, bude účastník z tábora vyhozen. Pozn.: Alkohol navíc smí v USA pít pouze osoby starší 21 let.

Tábory mívají obvykle jeden den v týdnu volno. Každý tábor si sám organizuje dny volna, dává také volné večery nebo odpoledne.

CCUSA se bude ze všech sil snažit najít ti umístění co nejrychleji. Čím flexibilnější je Tvoje přihláška, tím větší jsou šance na bezproblémové a rychlé umístění. Každopádně platí, že čím dříve se přihlásíš, tím dříve tě můžeme umístit.

Všechna umístění jsou konečná. CCUSA pracuje s kvalitními tábory, které se o své zaměstnance dobře starají. Jestliže máš pochybnosti o svém umístění, tak nás kontaktuj a zeptej se na detaily svého tábora. Záleží nám na tom, abys byl se svým umístěním spokojen.

Ne. CCUSA Ti dá k dispozici seznam těch, kteří budou umístěni ve stejném táboře jako Ty. Mnohdy tam bude také někdo další z ČR. Pokud ano, budete mít pravděpodobně společný let a cestu do tábora. Pokud ovšem poletíš sám, tak dostaneš instrukce a všechny informace. Poté se v táboře seznámíš a můžeš si domluvit společné cestování po táboře.

CCUSA zprostředkovává účastníkům ECOMONY verzi pojištění, které Ti ve většině případů bohatě vystačí. Je tu i možnost rozšíření na PREMIUM, které rozšiřuje pojistné krytí až o 10ti násobek za příplatek pouhých 0,80€/den. Pokud by dodatečná platba byla u lékaře vyžadována, pak obvykle pojišťovna zpětně doplatky proplácí. Vždy je při návštěvě lékaře nutné informovat pojišťovnu a vyplnit nárokový formulář.

V rámci tohoto programu se vystavuje J-1 kulturně výměnné vízum. Není to všeobecné pracovní povolení. Vízum je určeno k práci na táboře a žádná další zaměstnání nejsou dovolena. Délka tvého J-1 víza je dána smlouvou s táborem. Pokud se pak rozhodneš pracovat v táboře déle a zůstat na post-camp, vízum ti můžeme prodloužit.

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE NÁVRATU DO TÁBORA

Můžeš se přihlásit kdykoliv. Nicméně ke kompletaci své přihlášky je zapotřebí zaslat nám smlouvu s táborem nebo zvací dopis/email od tábora s pracovními daty. Pamatuj ale, že i Returnees by se měli hlásit včas, aby pro ně tábor místo držel a nenahradil je někým jiným. Jestliže jsi se CCUSA již na táboře byl, tak je v systému Tvoje přihláška připravena a Tobě stačí ji jen jednoduše aktualizovat. Máš stále stejné ID i heslo.

Jednoznačně ano. Vše co musíš udělat je vyplnit přihlášku a dodat smlouvu nebo zvací dopis do tábora. Ujisti se ale jestli Tvůj tábor spolupracuje se CCUSA.