VÍCE NEŽ 30 LET VYNIKAJÍCÍ PRÁCE

V roce 1985 byla společnost CCUSA pouze snem. Dnes jsme mezinárodně známá organizace nabízející více než 15 programů, které fungují ve více než 60 zemích světa. Umístili jsme více než 310 000 mladých lidí ve stovkách letních táborů a u sezónních zaměstnavatelů v USA, Kanadě, Austrálii, Novém Zélandu, Spojeném Království, Evropě, Brazílii a Rusku.

Níže se krátce dočtete o našich programech. (Programy, které nabízí CCUSA Czech Republic najdeš na vrchní liště v nabídce: programy)

Společnost Camp Counselors USA byla založen v roce 1985. Jejím cílem bylo nabídnout šanci cizincům legálně pracovat v USA a sdílet svou kulturu s kulturami jinými a to zejména mezi americkými dětmi na jejich letních táborech. Jako zprostředkovatel mezinárodního personálu pro více než 1000 amerických táborů si tato společnost vybudovala pověst poskytovatele kvalitních služeb a to nejen pro tábory, ale také pro mezinárodní zájemce o zahraniční programy. Camp Counselors USA je známý jako program zprostředkující špičkový mezinárodní personál do amerických táborů.Tuto skvělou pověst si CCUSA vysloužila zejména díky našim předchozím účastníkům, kteří mají pozitivní přístup, dodržují pracovní morálku a mají mnoho skvělých schopností a zkušeností.

V roce 1996, byl vytvořen program Work Experience USA. Rozšířily se tím možnosti pro studenty, kteří chtěli po práci cestovat. Tento program nabízí účastníkům hodnotnou zkušenost z různých typů prací vedoucí k osobnostnímu rozvoji. Studenti přicházejí do USA pracovat v období jejich letních univerzitních prázdnin. Řada z nich nachází uplatnění v lyžařských areálech, národních parcích, zábavních parcích, letoviscích, hotelích, rančích a spoustě dalších sezonních příležitostech. Je to nejlepší způsob, jak se osamostatnit, naučit se jazyk a poznat skutečný svět. CCUSA je pyšná na kvalitní a připravený zahraniční personál, který každým rokem získává pro americké zaměstnavatele.

V roce 1996 se otevřel velmi zajímavý program Camp Counselors Russia, CCUSA tímto rozšířila své programy mimo USA. Tento program nabízí příležitost jak pro vedoucí, tak i pro ruské děti ke sdílení svých kultur a tradic. Vzhledem ke zkušenostem a velmi dobré reputaci, neměla CCUSA velký probém se zavedením tohoto programu a získáváním personálu pro ruské letní tábory. Jedná se o jedinečný a odvážný program přinášející velmi zajimavé setkání různých kultur.

Work Adventures Down Under byl uveden v roce 1997, je to program, který umožňuje lidem ve věku 18 – 30let cestovat a pracovat v Austrálii a na Novém Zélandu, případně kombinovat obě země. Tento program se snaží pomoci účastníkům podat informace a poskytnout asistenci tak, aby jejich práce i cestování v těchto zemích bylo bezstarostné a plné skvělých zážitků.

V roce 1998 CCUSA rozšířila svoji nabídku o Practical Training USA. Jedná se o J-1 vízum stážový program, který umožnuje kvalifikovaným jednotlivcům vykonávat stáž v americké firmě, působící v oblastech obchodu, financí a managementu. Délka může být 12 – 18 měsíců.

Tábor Camp California debutoval v roce 2003. Tento tábor byl založen na popud žádostí o zřízení autentického tábora amerického stylu v Evropě. CCUSA tedy založila první americký tábor mimo území USA a to na pobřeží Jadranu v Chorvatsku. Tábor má kapacitu 160 dětí na dvoutýdenních turnusech. Personál zajištuje 50 vedoucích z různých koutů světa, takže tento tábor má opravdu vše: mezinárodní přátelství, písničky, hry, lanové centrum, lezecké stěny a samozřejmě také vlastní přístup k moři a všechny vodní aktivity. CCUSA pro tento tábor zajišťuje jak personál, tak přijímá děti na tábor.

V roce 2006 CCUSA přišla s dalšími programy:

  • Camp Counselors Canada: CCUSA spolupracuje s NYQUEST, pro něž získává jak vedoucí, tak i pomocnou sílu na práci na letních táborech v Kanadě.
  • Work and Play Canada:  V rámci programu Work and Play Canada, spolupracuje CCUSA se společností GO International. CCUSA pomáhá dodávat účastníky na sezonní brigády a celoroční programy. Na tomto programu můžeš pracovat v lyžařském rezortu nebo na letních pozicích a nebo pracovat v Kanadě celý rok.
  • Work in an English Pubs program. Program určený pro ty, kteří chtějí najít uplatnění v UK.

V roce 2007, začala CCUSA provozovat program Volunteer Experience South Africa. Ve spojení s You2Africa, mají Angličané, Američané a Australané možnost účasti na tomto dobrovolnickém programu v Jižní Africe.

V roce 2008, odstartoval program Working Holiday USA, kde Australané a  Novozélanďané mohou využít svoji mezinárodní pracovní zkušenost až na 12 měsíců.

V roce 2009, CCUSA přidala nový dobrovolnický program Volunteer Latin America, Volunteer Asia a nově také dobrovolnictví na Novém Zélandě.

Jak můžeš vidět, naše nabídka zahrnuje širokou škálu různých programů pro dospělé i děti. Všichni účastníci CCUSA se v rámci těchto programů budou vždy rozvíjet, růst, učit se a získávát zkušenosti. Poznají různé životní styly a způsoby života nikoliv z pohledu turisty, ale jako plnohodnotného člena dané společnosti.

Tento rok CCUSA umístila a nebo ještě umístí více než 35 000 jednotlivců, právě takových jako jsi ty.

Jsme skutečně hrdí na naši práci a programy, které zprostředkováváme. Právě našimi programy zprostředkováváme také zábavu, bezpečí a zkušenosti. Těšíme se na setkání s Tebou a vítáme Tě na “Best Adventure of Your Life”,

CCUSA Tým